Späť

Revízie fotovoltiky

Počet zobrazení: 607

Revízia fotovoltiky je potrebná pre Vašu bezpečnosť a spoľahlivosť. Revízie fotovoltiky sú potrebné z hľadiska bezpečnej prevádzky a zabezpečenia spoľahlivosti fotovoltiky.

Revízie fotovoltiky

Revízie fotovoltiky

Narastajúcimi cenami energií sa stáva fotovoltika jedným z riešení tohto problému, ako aj stať sa v oblasti energie, jej využívania nezávislým. Preto inštalácia, montáž fotovoltických panelov neustále narastá v to vo celosvetovom meradle. Z narastajúcim dopytom sa však zvyšuje aj ponuka zo strany poskytovateľov v oblasti montáže fotovoltiky a fotovoltických riešení. Čo môže byť z hľadiska tlaku na ceny samotných produktov výhodné pre koncových zákazníkov.

Ale nárastom takýchto firiem na trhu to môže znamenať aj nárast zisku chtivých spoločností bez ohľadu na ich samotnú kvalifikáciu v oblasti fotovoltiky.

Kto môže montovať fotovoltiku

Fotovoltiku môže montovať, vykonávať jej údržbu odborne spôsobilá osoba s platným osvedčením:
Opravovať a rekonštruovať vyhradené technické zariadenie a montovať vyhradené technické zariadenie do funkčného celku na mieste jeho budúcej prevádzky, riadiť práce pri tejto oprave, rekonštrukcii alebo montáži a vykonať po ukončení opravy prehliadku a skúšku opravovanej časti vyhradeného technického zariadenia uskutočnenej výmenou opotrebovaných častí za nové s výnimkou zásahu do bezpečnostných zariadení a s výnimkou ustanovenou bezpečnostnotechnickými požiadavkami môže len osoba na opravu, ktorá má platné osvedčenie.

Pri výbere realizačnej firmy je potrebné si overiť či daná spoločnosť disponuje osvedčeniami na vykonávanie takejto činnosti, či ich má zapísané v ORSR, alebo ŽRSR. V prípade že to tak nie je, môže a mylo by to vyvolať podozrenie!
V prípade výberu firmy ktorá nám bude realizovaťfotovoltiku, dobré si na začiatku s danou spoločnosťou presne ujasniť čo bude rozsahom dodávky fotovoltiky a to hlavne z hľadiska dokumentácie, čo sa často zabúda až nedodržuje.

Výrobca, dodávateľ technického zariadenia elektrického, v tomto prípade fotovoltiky, nesmie začať montovať takéto technické zariadenie bez sprievodnej technickej dokumentácie! Technickú dokumentáciu bude od Vás vyžadovať aj revízny technik pri revízii fotovoltiky.

Prečo je potrebná technická dokumentácia k fotovoltike?

Pre kontrolu rozsahu montáže jednotlivýchkomponentov, ktoré budú súčasťou dodávky fotovoltiky. Predchodcom technickej dokumentácie musí byť protokol o určení vonkajších vplyvov. A samozrejme projekt, súpis rizík ochrany pred bleskom.
• Pre posúdenie kompletnosti rozsahu dodávky, vykonanej montáže fotovoltiky, ako je počet panelov, rozmiestnenie, umiestnenie krabíc rozvádzačov, batérie, meniča a pod.
• Pre posúdenie vyhotovenia montáže revíznym technikom, či je vykonaná montáž fotovoltiky v súlade s projektovou dokumentáciou. To sa posudzuje pri OPaOS fotovoltiky revíznym technikom.
• Projektová dokumentácia, súpis rizík, protokol o určení vonkajších vplyvov, kusová skúška k rozvádzaču, jedno-pólová schéma k rozvádzaču, vyhlásenia o zhode budú vyžadované revíznym technikom pre revízii fotovoltiky

Kto môže vykonávať revíziu fotovoltiky?

Revíziu fotovoltiky vykonáva revízny technik s platným osvedčením § 24 vyhlášky MPVR SR.

Partnerská stránka www.reviduj.sk

 

Alternatívne príspevky:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie