Roletové garážové brány

Roletové brány

Roletové brány

Roletové garážové brány, ako už samotný názov naznačuje sú navíjacie brány, tvaru rolety. Bránu tvoria úzke pásy, segmenty, tieto sú pospájané tak, aby bol zabezpečený kĺbový pohyb. Následne sa segmenty pri pohybe hore navinú na hriadeľ a vytvorí tak bubon. Tieto brány vieme použiť na miestach s dostatočným miestom nad otvorom, lebo samotný bubon, kde sú namotané segmenty tvorí cca 350nm.

Roletové brány nároky na montáž

Celkovo nároky na montáž pri roletovej bráne sú minimálne. Na čo treba dbať zreteľ, je bubon na ktorý sa navíjajú segmenty. Ten má určité rozmery, od 350mm až do cca. 500mm, všetko závisí od výšky brány, čím vyššia tým viac potrebuje miesta na bubon. Výhodou týchto brán je variabilita montáže, vieme ich montovať za otvor do vnútra, do otvoru a na vonkajšiu časť otvoru.

akcia bratec

Montáž roletovej brány z vnútornej strany garáže.

Brána, vodiace lišty, bubon je montovaná z vnútra, pre bubon musí byť dostatočné miesto medzi stropom a koncom otvoru. Vodiace lišty brány sa montujú na vnútorné ostenie. Výhodou takejto montáže je že brána je schovaná za otvorom, nie je vystavená vplyvom počasia.

Montáž roletovej brány do garážového otvoru

O takejto montáži vieme uvažovať vtedy, ak iná možnosť montáže nie je, a je to jediná možnosť montáže brány. Samozrejme tu musíme mať na zreteli, že pri montáži do otvoru, nám brána ukrojí z otvoru, ako zo šírky, tak aj z výšky. Čiže tieto rozmery musia byť dostatočné, aby samotná montáž mala zmysel. Napr. ak vieme že nám brána pri tejto montáži ukrojí 350mm, tak nemá zmysel montáž na 2metrovú výšku otvoru, keďže by nám svetlá výška prejazdu zostala 1650mm

Montáž roletovej brány z vonkajšej strany garáže.

Ak máte extrémne šikmý strop, alebo je z vnútornej strany garáže veľmi malý preklad, nevieme tu namontovať z vnútra žiadnu bránu, vtedy vieme uvažovať o takomto type brány. Brána, jej vodiace lišty sa montujú na vonkajšie ostenia, a bubon na vonkajší preklad. Samozrejme nevýhodou montáže je že brána je vystavená vonkajším vplyvom, bubon by mal byť z hora chránený proti zatekaniu a odblokovanie by malo byť chránené zámkom.

Tepelnoizolačné vlastnosti, pevnosť

Roletová brána je zložená z tenkých pásov, ktorých hrúbka je cca 20mm, čiže tepelnoizolačné vlastnosti ako aj pevnosť brány sa nedá porovnávať so sekcionálnymi bránami. Tieto brány neodporúčame montovať na pasívne domy, alebo na stavby kde sú vyššie takéto požiadavky. Brány roletového typu odporúčame montovať, až keď nie je iná možnosť montáže.

akcia bratec

Motory a bezpečnosť

Motor roletovej brány je vsunutý v hriadeli, tvarom pripomína trubku, preto sa aj pohon nazýva trubkový. Motor je len samostatný pohon, je to len hnacia jednotka bez elektroniky. Pracovný čas, smer otvárania a ostatné funkcie sú dané riadiacou jednotkou a brána je ňou ovládaná. Je optimálne ak takáto brána je zabezpečená fotobunkami, keď že tieto motory pri narazení na prekážku nereverzujú.

Záver

Zhrnutím by sa dalo povedať, že roletové brány tvoria alternatívu ostatným bránam. Ak potrebujeme bránu, ktorá nezasahuje do priestoru garáže, alebo nie sú iné možnosti montáže.

 

Vybrané RAL farby za skvelé ceny!

Antracit metalic:

Antracit sivý:

Biela:

Biely hliník:

Modrá:

Slonová kosť:

Tmavo hnedá:

Zelená:

Červená:

Čokoládovo hnedá:

Iná farba:

Vybrané drevo-dekory za výhodné ceny!

Zlatý dub:

Orech:

Čerešňa:

Nočný dub:

Mahagón:

Iný:

Kontrolný kód

i
 • Ing. Tomáš Minich

  Po roku veľká spokojnosť. Odporúčam 
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Jelka Malovcová

  Výborná komunikácia, taktiež odvedená práca môžem len odporučiť...
  Hodnotenie: 5 / 5
 • M. Kramo

  Tento používateľ pridal iba hodnotenie.
  Hodnotenie: 5 / 5
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie