Krídlové brány

Krídlové brány

Krídlové brány

V minulosti bola jedinou možnosťou ako uzavrieť garáž krídlová brána. Jednoducho to boli väčšie dvojkrídlové dvere, ktoré uzatvárali otvor a zatvárali sa do seba. Aj nové typy krídlových brán v našej ponuke sú tohto princípu, len sa zmenili materiáli. Nosný rám tvorí oceľ, ktorá je dodatočne olemovaná hliníkovým U profilom.

Krídlové brány vyhotovenie

Ako už sme spomínali brány sú tvorené oceľovou konštrukciou, ktorá je olemovaná hliníkovým U profilom. Ten jej dodáva dodatočný dizajn a chráni konštrukciu pred poveternostnými vplyvmi, koróziou a dodáva jej trvácnosť.

Krídla brán sú tvorené sendvičovými panelmi, ktoré sú vsadené a olemované hliníkovým profilom. Ten je špeciálne tvarovaný, aby bolo funkčné a tvorilo celok.

akcia bratec

Montáž brán

Krídlové brány sa montujú do otvoru, alebo na otvor z vonkajšej strany. V prípade montáže do otvoru, sa otvor zameria, jeho svetlosť a z celkovej šírky a výšky sa odrátajú cca 2cm pre montážnu penu a pre správne vyváženie pri montáži. Rám brány sa môže aj mechanicky ukotviť, čo napomáha jednoduchšej montáži. Následne sa škáry medzi rámom a stenou vyplnia penou, pena sa môže prekryť omietkou a optimálne je keď sa spodný prah zafixuje betónom.

V prípade montáže na vonkajšie ostenie, brána sa vyrobí na šírku aj výšku väčšia, oprie sa z vonka na stenu, zafixuje sa. Kraje sa môžu zafixovať omietkou, spodný prah betónom.

Dizajn krídlových brán

Ten je takmer neobmedzený, sendvičové panely sa dajú striekať na požadovanú farbu, alebo laminovať na požadovanú fóliu. Všetko závisí od Vašich požiadaviek. Rám brány vieme tak isto nastriekať do požadovanej farby, alebo sa môže nechať vo farbe hliníka.

Funkčnosť

Takéto brány dodávame výlučne bez pohonu, to znamená že ovládanie je výlučne ručné. Jedno krídlo je osadené kľučkou, druhé je istené vertikálnym zaisťovacím systémom. Je dobré mať zaisťovací mechanizmus, na krídlach to vieme zafixovať v otvorenom stave a nedochádza tak k nechcenému privretiu brány.

Tepelná izolácia

Brány sú izolované, výplň tvorí sendvičový panel o hrúbky 40mm, to je dostatočná hrúbka, ktorá vie zabezpečiť dostatočné tepelnoizolačné a mechanické vlastnosti brány.

 

 

 

Farba:

Kontrolný kód

i
 • Ing. Tomáš Minich

  Po roku veľká spokojnosť. Odporúčam 
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Jelka Malovcová

  Výborná komunikácia, taktiež odvedená práca môžem len odporučiť...
  Hodnotenie: 5 / 5
 • M. Kramo

  Tento používateľ pridal iba hodnotenie.
  Hodnotenie: 5 / 5
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie