Jablotron inteligentná domácnosť

Inteligentná domácnosť Jablotron

Inteligencia Jablotron

Alarm Jablotron, okrem toho že je špičkový zabezpečovací systém, dokáže ovládať aj prvky v domácnosti. Kúpou alarmu Jablotron získavate hodnotný produkt, ktorý už nie je iba alarm, ale je to aj inteligentný systém, ktorý ak treba urobí za Vás mnoho úloh a úkonov. Pomocou tzv. programovateľných výstupov PG dokáže Jablotron komunikovať so svojimi, prvkami a doplnkami. Táto komunikácia môže byť drôtová alebo bez drôtová, záleží kde je daný doplnok, alebo či je k nemu vyvedená kabeláž. Preto odporúčame pri kúpe alarmu Jablotron si vybrať ústredňu s rádiovým modulom. Je to dobré preto, ak máte povedzme drôtovú inštaláciu a ak na niečo sa pozabudlo, alebo niečo v dome pribudlo, a ak chcete ovládať toto zariadenie pomocou Jablotronu, rádiovo už je to jednoduchšie ako dodatočne viesť kabeláž.

Príklad, ovládanie klimatizácie

Máme v dome klimatizáciu, povedzme že má nastavenú teplotu na ktorú má chladiť, ale máme v miestnosti aj okno. Vieme povedať pomocou Jablotron alarmu, že ak je okno otvorené tak vypni, resp. klimatizácia sa nezapne. Klimatizáciu vieme ovládať aj na diaľku, sme na dovolenke a nechceme chladiť dom ak nie sme doma, ale zároveň chceme aby sa klimatizácia zapla 12h. pred naším príchodom. Jablotron pomocou vie tento úkon urobiť za vás, resp. pomocou naplánovanej akcie.

Príklad, ovládanie brány

Do pohonu brán je možné vložiť Jablotron doplnok, ktorý môže byť spojený s ústredňou drôtovo alebo bez drôtovo. Môže sa spraviť príkaz aby sa brány zavreli po zapnutí ochrany alarmu Jablotron. Alebo si viete brány otvárať na diaľku, alebo Vám vie alarm Jablotron poslať upozornenie že brána zostala otvorená. Aj tu je možností niekoľko, ako by vedel systém Jablotron ovládať Vaše brány.

Príklad, ovládanie žalúzií

Rolety a žalúzie je tiež možné ovládať systémom Jablotron, napr. si vieme nastaviť aby žalúzie na južnej strane boli v určitom čase stiahnuté, alebo napr. vytiahnuté, všetko závisí od situácie akú chceme sledovať.

Jablotron samozrejme dokáže ovládať ďalšie spotrebiče vo vašej domácnosti alebo záhrade, všetko závisí od Vás, vašej predstavivosti, Vašich možností, resp. nakoľko inteligentný chcete Váš dom.

 • Ing. Tomáš Minich

  Po roku veľká spokojnosť. Odporúčam 
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Jelka Malovcová

  Výborná komunikácia, taktiež odvedená práca môžem len odporučiť...
  Hodnotenie: 5 / 5
 • M. Kramo

  Tento používateľ pridal iba hodnotenie.
  Hodnotenie: 5 / 5
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie