Späť

Priemyselné bráný s vertikálnym zdvihom

Počet zobrazení: 3941

Priemyselné brány s vertikálnym zdvihom na halách a budovách. Umiestnenie pružín priemyselnej brány s vertikálnym zdvihom.

Priemyselné bráný s vertikálnym zdvihom

Brány s vertikálnym zdvihom, sú využívané hlavne v priemysle, v skladoch, vo vysokých budovách, halách, kde je potreba čo najvyšší zdvih. Priemyselné garážové brány s vertikálnym zdvihom sa posúvajú zvislým pohybom smerom hore, tak že neprichádza k zalomeniu sekcií brány. Brána sa v celistvosti posunie popri stene smerom zvislo hore. Ak teda chceme takúto bránu umiestniť na otvor, treba rátať s tým že brána bude potrebovať miesto na budove o výšku otvoru plus 650mm. Tento rozmer 650mm je potrebný vynechať na umiestnenie torznej tyče, pružín, bubnov a pohonu. Bubny na ktoré sa navíjajú laná sú pri týchto bránach tanierového tvaru, napomáha to zvislému pohybu a udržaniu brány.

Vertikálne priemyselné brány majú uplatnenie vo vysokých budovách, aj hlavne z dôvodu kotvenia. Povedzme že máme otvor pre bránu 4m, ale celková výška budovy je 9m, čo v priemysle nie je až tak neobvyklé. V tomto prípade by klasická brána, s normálnym kovaním nebola vhodná. Jednoducho by sa muselo urobiť kotvenie z 9m stropu, čo by bolo neefektívne, veľmi dlhé, nemuselo by byť stabilné pri tejto dĺžke a navyše by mohlo zavadzať v priestore. Priemyselná brána s vertikálnym zdvihom, je v tomto prípade najvhodnejšie riešenie.

Priemyselná brána s vertikálnym zdvihom, s pružinami umiestnenými na konci kovania.

Takáto priemyselná brána má umiestnenú torznú tyč, pružiny, navíjacie bubny pre laná a pohon umiestnené na konci kovania. To znamená že nad ukončenie vodiacej dráhy sa tieto komponenty priemyselnej brány umiestnia. Tie sa montujú pomocou dodaných držiakov s ložiskami, na nosnú časť budovy, haly tak aby boli z časti spojené s vodiacou dráhou brány a následne boli pevne ukotvené na budovu. Ak máme halu, utvorenú zo sendvičových panelov, tak je potrebné umiestniť nejaký pevný montážny podklad pod tieto držiaky. Nikdy ich nekotvíme priamo do sendviču, mohlo by prísť k uvoľneniu a k následnej nehode!

Výhody umiestnenia pružín na konci dráhy

 • Relatívne ľahšia montáž
 • Nižšia cena oproti umiestneniu nad otvor

Nevýhody

 • Veľká časť montáže vo veľkej výške, aj 9m
 • Nutnosť prenájmu plošiny
 • V prípade servisu je opätovná nutnosť plošiny, bez ktorej nie je oprava možná.
 • Nie je možný okamžitý servisný zásah, pre nutnosť plošiny, ak samozrejme tá nie je ihneď k dispozícii.

Priemyselná brána s vertikálnym zdvihom, s pružinami umiestnenými nad otvorom.

Priemyselná brána s týmto typom kovania, má umiestnenú torznú tyč, pružiny, navíjacie bubny a pohon nad otvorom vo vzdialenosti cca. 650mm. Po montáži vodiacej dráhy, sa nad otvor pripevnia k osteniu a následne aj k vodiacej dráhe trojuholníkové konzoly. Na tieto konzoly sa následne pomocou objímok upevní nosný jaklový profil. Ten bude slúžiť ako montážny podklad, na ktorý sa umiestnia držiaky torznej tyče s pružinami a s navíjacími bubnami pre laná. Takže aj keď máme bránu s koncom dráhy povedzme vo výške 9m, tak pohon s pružinami je umiestnený vo výške cca. 5m.

Výhody umiestnenia pružín nad otvorom

 • Lepší prístup, montáž možná z pojazdného lešenia
 • V prípade poruchy, okamžitý servis bez nutnosti prenájmu plošiny
 • Torzná tyč s pružinami v prijateľnej výške nad otvorom

Nevýhody

 • Montáž trojuholníkových konzol a jaklového profilu na konzoly
 • Vyššia cena priemyselnej brány, ako v prípade umiestnenia pružín na konci dráhy.

Predstavili sme Vám bránu s vertikálnym zdvihom, jedná sa o dômyselný mechanizmus, ktorý využijete v priemyselných budovách s vysokými stropmi. Tento systém uľahčuje kotvenie a neuberá v priestore miesto. V prípade záujmu sa na nás s dôverou môžete obrátiť, naši technici Vám pomôžu so správnym výberom brány pre Vašu budovu. Nezabúdajte na priemyselné brány je potrebné robiť raz ročne revíziu zdvíhacieho zariadenia podľa vyhlášky 508/2009

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie