Späť

Montáž garážových brán

Počet zobrazení: 6202

Správna a kvalitná montáž garážovej brány, ako sa pripraviť na montáž brány, pri rekonštrukcii, pri novostavbe, alebo pri výmene starej brány za novú bránu.

Montáž garážových brán

Montáž garážových brán

Neodmysliteľnou súčasťou dodávky garážovej brány by mal byť aj jej montáž. Tú je potrebné vykonať správne, odborne a podľa príslušného návodu na montáž konkrétneho kovania. Viac krát sa za našej praxe stáva, že nás oslovujú spotrebitelia s požiadavkou na servis zle namontovanej brány. Kovanie brány môže byť akokoľvek kvalitné, v prípade nesprávnej montáže sa aj tá najmodernejšia najkvalitnejšia brána bude ako nekvalitný produkt.

Naša spoločnosť pôsobí na trhu s bránami viac ako 10 rokov. Prešli sme si rôznymi kovaniami, kladkami a iným príslušenstvom. Vieme čo kam patrí, čo ako namontovať, aby všetko správne fungovalo. Vieme ako je dôležité mať všetko správne utiahnuté a mať to aj správne v rovine vycentrované.

Hlavne pri demontáži starej brány sa prejavia skúsenosti a odbornosť. Je to skúška zručnosti a praxe, keď viete čo kde máte odrezať, kde čo treba navariť aby sa na miesto starej brány zmestila nová brána. Je dôležité už pri zameraní vedieť a dojednať sa so zákazníkom či sa bude montáž novej brány realizovať do otvoru. Vtedy sa montáž prevádza na rám starej brány, s tým že sa doplní preklad rámu jaklovým profilom. Alebo či sa montáž brány bude realizovať na vnútorné ostenia garáže.

Výhody a nevýhody

  1. V prvom prípade sa zachová celková dĺžka garáže, čo je výhoda. Ale svetlá výška šírka sa zmení len minimálne.
  2. V druhom prípade sa zmenší celková dĺžka garáže, čo pri krátkych garážach môže byť problém. Z vonkajšej strany sa ukážu ostenia a miesta starého rámu brány, ktoré bude treba časom zapracovať. Táto skutočnosť býva nevýhodou. Výhodou je väčšia šírka a výška, ktorá sa získa pri montáži na ostenia garáže.

V prvom prípade je vhodné realizovať montáž pri vonkajších prefabrikovaných garážových státiach. V druhom prípade je takáto realizácia vhodná pri rodinných domoch, kde sa plánuje s rekonštrukciou, alebo je požiadavka na väčšiu šírku, alebo výšku otvoru. Nesmie sa pri obhliadkach zabúdať na možné prekážky v dráhe brány, ako potrubia, zvody a podobne. Pred samotnou montážou brány je vhodné vyrovnať steny a dorovnať nerovnosti.

Hlavne v prípade montáže brány s dverami je potrebné mať dokonale rovné plochy kde sa bude montovať vertikálne kovanie. Nerovnosti stien sa prejavia v netesnosti dverového krídla brány. To nebude rovnomerne doliehať na garážovej bráne

Samozrejme najjednoduchšia montáž garážovej brány je na novostavbách. Tu sú zväčša rovné nové otvory a rovné podlahy. Alebo podlaha sa bude dorábať po montáži brány. Jednoduchšie je samotné kotvenie kovania, ako aj kotvenie pohonu brány. Celá montáž brány prebieha rýchlejšie nie sú tu žiadne úskalia a ani prekážky, ktoré by mohli narušiť plynulosť montáže. Aj tu je dobré mať pred samotnou montážou brány hotové vnútorné omietky, aspoň tam kde sa bude kotviť kovanie brány a tesniaca lišta na preklade. Pomôže to samotnej montáži brány, ktorá bude kvalitnejšie prevedená a samotné omietanie bude jednoduchšie, keďže už je na neprístupných miestach hotové. V prípade drevodomov sa montáž brány realizuje priamo na drevené prvky otvoru. Ako aj pri vertikálnom, alebo pri horizontálnom kotvení.

Autor: Silvester Bódiš

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie