Späť

Garážové brány

Počet zobrazení: 2698

Krásne a bezpečné garážové brány pre Váš dom, garáž, prístrešok.

Garážové brány

Sekcionálne garážové brány

 

Ak potrebujete vymeniť starú bránu, alebo potrebujete bránu na novostavbu, prístrešok, tak je sekcionálna brána tá najlepšia voľba. Sekcionálne, sekčné, segmentové, aj takýto názov prischol týmto bránam. Sú to jednoducho brány, ktoré sa posúvajú pod strop a sú zložené so segmentov, dielov ktoré sú navzájom spojené. Obrovská výhoda týchto brán je, že nezasahujú do otvoru a ani pred otvor. Po otvorení takejto brány, Vám zostane čistý otvor, čo je výhoda ak je otvor úzky. A práve preto sú tieto brány také obľúbené a zároveň najpredávanejšie na trhu!

Sekcionálne garážové brány sa od svojho vzniku zmenili len minimálne. Teraz myslím ich princíp fungovania, stále je tu vodiaca dráha, kovanie v ktorom sa panely posúvajú, a vyváženie brány je zabezpečené pružinou. Tá sa montuje buď na preklad, do kovania, alebo na zadnú časť horizontálneho kovania brány. Všetko závisí od toho, koľko má brána priestoru nad bránovým priestorom. Markantne sa zmenil dizajn brán, rozšírila sa farebná škála, pribudli dekoračné fólie, ako je zlatý dub, orech, alebo mahagón. Dizajn brány sa dá upravovať podľa želania, môžu v nej byť okienka, dizajnové madlá a podobne.

Srdcom každej brány je jej pružina, bez nej by sa brána len veľmi ťažko dala do pohybu. Zabezpečuje jej vyváženie a plynulý chod v dráhe kovania. Celá brána je zavesená na postranných lanách, na ktoré sa prenáša sila pružiny. Laná sa navíjajú na bubny a tak sa panel dáva do pohybu. Bez tejto mechanickej sily by nebolo možné panely zdvihnúť a nezvládol by to ani ten najsilnejší motor!

Ak máte málo miesta nad bránovým otvorom, tak sú ideálne ťažné pružiny. Tieto sa montujú do vertikálnej časti kovania, a pomocou kladkového systému zabezpečujú pohyb brány. Cez kladku je vedené lano, ktoré je spojené s prvým panelom brány. Takto dochádza k prenosu sily z pružiny na panel brány.

Panely garážových brán sú štandartne zateplené a to polyuretánom. Najbežnejšia hrúbka zateplenia je 40mm. Je to optimálne zateplenie brány, ktoré úplne postačuje. Zateplením sa zvyšuje aj celková pevnosť a mechanická odolnosť brány. Tie sú tak aj bezpečnejšie voči vonkajším vplyvom, vetru, živlom a neželanému ľudskému zásahu. Brány sú po obvode lemované gumeným tesnením, ktoré tesní okraje brány. Gumené tesnenie je na spodnom panely brány a utesňuje spodnú časť brány. Kraje sú tesnené gumou, pripevnenou na vertikálne kovanie brány a gumové tesnenie je aj na preklade bránového otvoru. O tieto tesnenia bránu pritláča motor.

Popísal som Vám výhody sekcionálnych brán, ak sa rozhodujete pre bránu, tak verím že Vám tento článok a krátky popis pomôže pri rozhodovaní. Budeme veľmi radi ak sa rozhodnete práve pre naše brány Bratec, ktoré sú veľmi kvalitné a bezpečné.

Autor: Silvester Bódiš

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie