Späť

Čistá a krásna brána

Počet zobrazení: 1849

Čistenie a udržiavania brány z exteriéru, pre zachovanie jej krásneho dizajnu a farieb. Čistá a krásna brána BRATEC

Čistá a krásna brána

Čistá a pekná brána

Mať pekne upravený a udržiavaný dom aj zvonka je zásada asi väčšiny z nás. K domu patria aj brány, ktoré sa časom samozrejme zašpinia, zaprášia, alebo inak znečistia. Ak chceme mať bránu peknú, čistú, je dobré sa o ňu starať aj z exteriéru. Samozrejme ak máme bránu na mieste z väčším znečistením, je potrebné sa o ňu starať častejšie.

Je úplne jedno či máme bránu z hladkých, alebo drsných panelov, znečisťuje sa takmer rovnako, samozrejme niektorých odtieňoch je znečistenie vidieť, viac na iných menej. Pri malom znečistení, ak máme bránu len zaprášenú, ju stačí len opláchnuť čistou vodou. Ak je výsledok uspokojivý, teda brána je čistá, tak toto očistenie postačuje.

Brána pred čistením

Pri väčšom očistení je dobré bránu opláchnuť vodou, aby sme zmyli prach a následne môžeme nečistoty umyť saponátom. Nikdy nepoužívajte veľmi drsné drôtené kefy, alebo iné nástroje, ktoré by mohli bránu poškriabať, alebo inak znehodnotiť.

Ak máme na bráne veľmi veľké znečistenie, ktoré nešlo dole prúdom vody z hadice, vieme použiť tlakovú umývačku, tá si poradí aj s väčším znečistením. V kombinácii so saponátom, bude naša garážová brána krásna, ako nová.

Brána po očistení

Ak po očistení nájdeme na bráne nejaké poškodenie farby, alebo fólie, tak je dobré túto vadu ošetriť. Vieme na takéto miesta na bráne aplikovať korekčné fixky, príslušnej farby, dekoru. Takýmto ošetrením predídeme prípadnej korózii, ktorá by mohla mať vplyv na celú bránu.

Autor: Silvester Bodis

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info