Panel používateľa

Ako sa starať o garážovú bránu?

Starostlivosť o garážovú bránu je základom pre dlhú a bezproblémovú funkčnosť brány počas je životnosti. Tak ako aj o auto sa je potrebné starať (výmena oleja, výmena opotrebovaných častí, brzdy a pod.) je sa potrebné starať aj o garážovú bránu.

Brána ako taká je mechanizmus s kladkami, ložiskami, strunami a vodiacimi kolieskami. Prichádza tu k treniu medzi kovovými časťami a nylonovými kolieskami. Sú tu struny, ktoré sa napínajú, alebo natáčajú. Vzniká tu trenie, ktoré je potrebné minimalizovať a to správnym ošetrením klzných častí. Tieto je potrebné podľa potreby namazať silikónovým mazivom. Zvyčajne tak raz za mesiac je potrebné nastriekať a premazať tieto časti. Napomôžeme tak k lepšiemu kĺzaniu, minimalizuje sa trenie a zvýšime aj ochranu voči korózii. Zamedzí sa aj nepríjemným zvukom garážovej brány, tá pôjde ticho a ani pohon brány sa nebude až tak namáhať.

Panely sa môžu umyť vodou, následne vytrieť do sucha handrou. Brána bude stále pekná, čistá bez prachu a nečistôt.

V prípade že Vaša brána vydáva nepríjemné zvuky, praskanie, pukanie, treba sa čo najskôr obrátiť na servis. Otáľanie so servisom môže zapríčiniť ďalšie poruchy, alebo poškodenie pohonu. Môže prísť aj k uvoľneniu niektorej časti brány, čo môže byť až nebezpečné.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info