Ako sa starať o garážovú bránu?

Starostlivosť o garážovú bránu je základom pre dlhú a bezproblémovú funkčnosť brány počas je životnosti. Tak ako aj o auto sa je potrebné starať (výmena oleja, výmena opotrebovaných častí, brzdy a pod.) je sa potrebné starať aj o garážovú bránu.

Brána ako taká je mechanizmus s kladkami, ložiskami, strunami a vodiacimi kolieskami. Prichádza tu k treniu medzi kovovými časťami a nylonovými kolieskami. Sú tu struny, ktoré sa napínajú, alebo natáčajú. Vzniká tu trenie, ktoré je potrebné minimalizovať a to správnym ošetrením klzných častí. Tieto je potrebné podľa potreby namazať silikónovým mazivom. Zvyčajne tak raz za mesiac je potrebné nastriekať a premazať tieto časti. Napomôžeme tak k lepšiemu kĺzaniu, minimalizuje sa trenie a zvýšime aj ochranu voči korózii. Zamedzí sa aj nepríjemným zvukom garážovej brány, tá pôjde ticho a ani pohon brány sa nebude až tak namáhať.

Panely sa môžu umyť vodou, následne vytrieť do sucha handrou. Brána bude stále pekná, čistá bez prachu a nečistôt.

V prípade že Vaša brána vydáva nepríjemné zvuky, praskanie, pukanie, treba sa čo najskôr obrátiť na servis. Otáľanie so servisom môže zapríčiniť ďalšie poruchy, alebo poškodenie pohonu. Môže prísť aj k uvoľneniu niektorej časti brány, čo môže byť až nebezpečné.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie