Čo sú sekčné brány?

Sekčné alebo sekcionálne brány sú také, čo sa skladaju z viecerých sekcií, panelov ktoré sú na sebe poukladané. Sekčné brány patria svojí vzhľadom a funkčnosťou  medzi najlepšie brány na trhu.

Majú obrovské výhody oproti výklopným alebo roletovým bránam. Sekčné brány po otvorení nezaberajú miesto v otvore čím je zabezpečená plná šírka a výška otvoru. Sekčné brány fungujú na princípe torzných pružín, ktoré sú umiestnené na preklade. Panely sekčných brán sú navzájom spojené pántmi, a pohybujú sa vo vertikálnych kovaniach. Pri pohybe brány hore, sa panely posúvajú pod strop garáže.

Porovnanie sekčných brán s výklopnými a roletovými:

Parameter sekčné brány výklopné brány roletové brány
Izolácia izolácia 40mm polyuretán bez izolácie, alebo minimálna izolácia izolácia 20mm polyuretán
Hlučnosť nízka, minimálna stredná hlučnosť stredná hlučnosť
Funkčnosť   veľmi dobrá dobrá dobrá
Servis

minimálny, pri pripoškodení 

sa dajú jednotlivé časti vymeniť

Pri poškodení sa mení celá brány

pri poškodení sa mení 

celá brány

Vplyv vetra na bránu minimálny na bránu minimálny brána sa vlní
Otvor po otvorení brána nezasahuje do otvoru brána zasahuje do otvoru brána nezasahuje do otvoru
Motor áno áno áno
Cena dobrá nízka vysoká

 

 Z tejto tabuľky jednoznačne vyplýva že momentálne sú jednoznačným výťazom sekčné typy brán. Samozrejme sú prípady kde nie je možné sekčnú bránu namontovať (rúry nad otvorom, nie je preklad nad otvorom, zužujúce sa steny garáže a iné) vtedy je potrebné si zvoliť iný typ brány.

Autor: Silvester Bódiš

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie